לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772

אפוסטיל ושירותים נוטריונים נוספים

הגשת מסמך משפטי ישראלי, לבית משפט או רשות ציבורית בחו"ל, דורשת קבלת חותמת אפוסטיל. קבלת החותמת, היא הליך מזורז של אימות מסמכים ציבוריים, הליך אשר ניתן לבצעו, במרבית מדינות העולם.

חותמת אפוסטיל איננה אישור נוטריוני במובן זה שהנוטריון אינו מוסמך לתת חותמת אפוסטיל. אולם, חלק משירותיו של משרד נוטריון, הוא פנייה לגוף הרלוונטי לקבלת החותמת, דבר החוסך טרחה רבה וזמן, לציבור.

אל מי פונים לשם קבלת אפוסטיל? הדבר תלוי בסוג המסמך. כאשר מדובר על מסמכים נוטריונים, יש לפנות למשרד המשפטים. במקרה של מסמכים שיצאו מרשות ציבורית, יש לפנות למשרד החוץ.

אפוסטיל ממשרד המשפטים

חותמת האפוסטיל של משרד המשפטים, מאשרת כי הנוטריון החתום על המסמך, הוא נוטריון בעל רישיון ישראלי תקף ומאמתת את חתימתו של הנוטריון.

ישנם בתי משפט בהם ניתן לקבל אישור אפוסטיל זה וניתן לבקש ממשרד נוטריון, לדאוג עבורכם לחותמת זו.

בשל מעמדו של מוסד הנוטריון בארץ ובעולם, מבקשים הגופים והרשויות בחו"ל, לוודא כי הנוטריון החתום על מסמך המוגש להם, הוא אכן נוטריון ישראלי מוסמך.

חותמת אפוסטיל ממשרד החוץ

במקרים של מסמכים אשר יצאו מרשויות ציבוריות בארץ, יש לפנות למשרד החוץ.

עם קבלת חותמת אפוסטיל ממשרד החוץ, תדע הרשות הציבורית בחו"ל, כי המסמך בארץ, אכן יצא מן הרשות המוסמכת להוציאו.

האם צריך את שתי החותמות?

כאמור, ישנם שני סוגי אפוסטיל, האם יש צורך בשני האישורים? לא בהכרח. בדרך כלל, יידרש בעל המסמך להציג רק את אחד מן האישורים, בהתחשב בסוג המסמך.

עם זאת, רצוי לברר, לפני קבלת החותמות, איזה אישור נדרש, על מנת להגיש את המסמך לרשות הזרה.

במקרים מסוימים, יתבקש המגיש, להציג אימות חתימה של נוטריון בלבד ולא יהיה צורך, לפיכך, בחותמת של משרד החוץ. אולם, במקרים אחרים, ייתכן ויתבקש בעל המסמך, להציג את שתי חותמות האפוסטיל.

שירותים נוטריונים נוספים

חותמת אפוסטיל איננה אישור נוטריוני, אולם ניתן בהחלט לפנות אל עורך דין נוטריון, אשר ידאג לקבלת החותמות הדרושות. מלבד זאת, חוק הנוטריונים, מסמיך את הנוטריון, לתת שירותי נוטריון שונים ואלו הם שירותים נוטריונים מובהקים, למשל:

1. נכונות תרגום והעתק מסמך: נוטריון מוסמך לאשר את נכונותו של תרגום ואת נכונותו של העתק מסמך. למותר לציין כי על הנוטריון לקבל את מסמך המקור, על מנת שיוכל לאשר.

2. לאמת הסכמי ממון: עורך דין נוטריון, מאמת הסכמי ממון בין בני זוג שאינם נשואים. לאחר הנישואין, שמורה סמכות זו לבית משפט בלבד.

3. יפוי כוח: סעיף 20 לחוק הנוטריונים, קובע כי יפוי כוח כללי וכן יפוי כוח לביצוע עסקאות מקרקעין, הטעונות רישום, לא יהיו ברי תוקף, אלא אם נערכו על ידי נוטריון או אם אימת את החתימות.

4. צוואה כרשות: הנוטריון רשאי לערוך צוואות ולאמת את החתימה כרשות, כפי שרשאי לעשות גם שופט.

חותמת אפוסטיל, איננה שירות נוטריוני במובן זה שהנוטריון אינו רשאי לתת את החותמת. אולם, משרדי נוטריון, נוהגים לתת שירות של קבלת חותמת אפוסטיל מן הגופים השונים.

רצוי מאוד לברר, לפני פנייה אל משרד נוטריון, איזו חותמת אפוסטיל דרושה, על מנת לחסוך בעלויות ובזמן, בפרט אם יש להגיש את המסמכים לחו"ל בדחיפות.

עו"ד סיני:  "אי אפשר בלי רישיון נהיגה! לכן אני נלחמת עבור כל לקוח שלי, בין אם מדובר בעבירת תעבורה קלה או חמורה. מניסיוני, כשנאשמים בעבירות תעבורה דואגים לייצוג משפטי, הם זוכים בדרך כלל לתוצאה הרבה יותר טובה עבורם".

עו"ד מיכל סיני מייצגת בהצלחה כ 10 שנים, נאשמים בעבירות תעבורה. בעלת ניסיון רב בניהול תיקים בבתי המשפט בתעבורה וכן בניהול משא ומתן מול התביעה המשטרתית. 

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד מיכל סיניכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:רכב.אין באמור לעיל ובאתר משפט תעבורה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר משפט תעבורה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר משפט תעבורה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד מיכל סיני

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:כוכב.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד מיכל סיני
רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב, 6777886

טלפון: 077-9974772


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
077-9974772


מידע חשוב נוסף