לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
03-9786678

בדיקת סמים? ייעוץ עם עו"ד פלילי

המשטרה עורכת בדיקת סמים, כאשר יש חשד לשימוש בסם. היא תבצע את הבדיקה באמצעות בדיקת שתן, בדיקת דם או לקיחת דגימת שיער.

בדיקת סמים עם תוצאה חיובית, יכולה להוביל להגשת כתב אישום פלילי נגד הנבדק ולכן, חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי של עו"ד פלילי, לפני ביצוע הבדיקה.

הדין בישראל מבחין בין שימוש בסם לצריכה עצמית, לבין סחר בסמים. עבירת הסחר פוגעת בחברה יותר מהשימוש העצמי ועל כן, העונש שנקבע בגינה בחוק, חמור יותר.

עו"ד פלילי, המטפל בתיקי סמים, יכול להביא לביטולו של כתב האישום ולהסדרי טיעון מקלים, אשר במסגרתם, ירצה הנאשם, עונש מופחת, תמורת הודאתו בביצוע עבירה.

כיצד מתבצעת בדיקת סמים?

ניתן לערוך בדיקת סמים, בשלוש דרכים שונות. הבחירה בשיטת הבדיקה, תלויה בעיקר בעיתוי השימוש בסם. כלומר, אם המשטרה סבורה כי החשוד, השתמש בסם ערב לפני המעצר או לפני חודשים ארוכים, לא תוכל להשתמש באותה שיטת בדיקה.

המשטרה יכולה לבצע בדיקת סמים באמצעות בדיקת דם, בדיקת שתן או לקיחת דגימת שיער. בדיקת הדם רלוונטית לתקופה של שלושה חודשים, פחות או יותר. לעומתה, בדיקת השתן פחות יעילה, היות שהיא יכולה להראות נוכחות של סם, במשך מספר שבועות בלבד, לאחר השימוש.

לקיחת דגימת שיער, יכולה להיות אפקטיבית, גם לאחר זמן רב.

נתבקשת לעבור בדיקת סמים? היוועץ, לפני ביצוע הבדיקה, עם עו"ד פלילי, כדי שתדע מהן זכויותייך ומהי המשמעות של בדיקת הסמים.

ייעוץ של עו"ד פלילי

המשטרה ערכה בדיקת סמים ונמצאה נוכחות של סם בגופו של הנבדק. המשמעות יכולה להיות כתב אישום פלילי. במקרה של הרשעה, צפוי הנבדק, לעונש מאסר:

1. קבלת ייעוץ משפטי לפני הבדיקה: לאור משמעותה הפלילית של בדיקת סמים, חשוב מאוד להתייעץ עם עו"ד פלילי, לפני ביצוע הבדיקה. קבלת ייעוץ משפטי, היא זכות יסוד ועל הנחקר או החשוד, לעמוד על זכותו לפגוש את עורך דינו.

2. כתב האישום: אשר מקבלים ייעוץ משפטי של מומחה למשפט פלילי, ניתן, פעמים רבות, למנוע את כתב האישום, אף אם תוצאות הבדיקה הראו נוכחות של סם.

3. עסקת טיעון: היה ומדובר בכתב אישום חמור, עו"ד פלילי יוכל לנסות ולהגיע להסדר טיעון, במסגרתו, יקבל הנאשם, עונש קל יותר, תמורת הודאתו.

שימוש בסמים וסחר בסמים

נמצאה אצל אדם, כמות סם מסוימת. במקרה שזו עולה על הכמות המקסימאלית, שנקבעה בחוק, ישנה חזקה כי הסם נועד לשימוש מסחרי. קרי, מדובר בעבירה של סחר בסמים.

כמות הסם שנמצאה, היא במסגרת הכמות המקסימאלית – רואים בו כנועד לשימוש עצמי.

ההבדל הוא שלוש שנות מאסר בגין שימוש עצמי, מול עונש של עד עשרים שנה, בגין סחר בסמים.

עבור כל סוג סם, נקבעה הכמות המקסימאלית אשר יכולה להיחשב כנועדה לשימוש עצמי.

בדיקת סמים, היא אחד האמצעים המרכזיים לאיסוף עדויות לשימוש בסם, המסייעת בבניית כתב אישום. לאור זאת ולאור השוני המהותי בחומרת הענישה בין העבירות, ברור מאוד מדוע חשוב להתייעץ עם עו"ד פלילי, מוקדם ככל האפשר.

ייעוץ משפטי של עו"ד פלילי, הוא חשוב וחיוני ויש לקבלו בשלב מוקדם ככל האפשר. הוזמנת לחקירה במשטרה? נתבקשת לעבור בדיקת סמים? לפני כל פעולה, יש להתייעץ עם עו"ד פלילי.

 

עו"ד ספי גבאי: "כאשר אני מייצג נהג-נאשם אני תמיד נכנס לנעליו ומבין את רגשותיו במיוחד כאשר הזכות החוקתית שלו לחופש ותנועה עלולה להיפגע עקב פסילה ו/או מאסר ולכן אני נלחם עבורו עד להשגת התוצאה האופטימאלית".

עו"ד ספי גבאי בעל ניסיון רב בייצוג נהגים בעבירות תנועה שונות ובעל מומחיות מיוחדת בטיפול בתיקי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים וועדת הערר בתל בשומר. ליצירת קשר עם עו"ד ספי גבאי – 03-9786678

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד ספי גבאיכדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:רכב.אין באמור לעיל ובאתר משפט תעבורה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי או תחליף לכך; כמו כן התוכן באתר משפט תעבורה לא מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, ויש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו מתיישן. כל המסתמך על המידע באתר משפט תעבורה עושה זאת באחריותו המלאה ועל דעת עצמו בלבד!

פנייה לייעוץ אישי עם עו"ד ספי גבאי

שם ושם משפחה *

מספר טלפון *

נושא הפנייה

כדי למנוע ספאם, אנא בחר מהתמונות:עץ.
פרטי יצירת קשר:

עו"ד ספי גבאי
רחוב יגיע כפים 2,
בית פיילוט, קומה 2
תל אביב, 6777886

טלפון: 03-9786678


לייעוץ ראשוני ללא התחייבות:
03-9786678


מידע חשוב נוסף